EVİMİN KALBİ

         EVİMİN KALBİ AS 

Mutfak deyince çoğumuzun  aklına ilk “annemiz” gelir. Her bir ürünü tek tek itinayla seçip, eve elleri kolları dolu dönen annelerimiz… Sonra sıcacık yemeklerin mis gibi kokuları ve unutulmaz lezzetleri gelir.“Ana eli gibi şifalı” deriz sonra. Çünkü hastalıkta ve sağlıkta bizi ayakta tutan şey ya onların elinden içtiğimiz bir tas çorba olmuştur ya da dilim dilim yediğimiz bir meyve.

Henüz anne değilim ama aile kurma yolundaki ilk adımımı atmış bulunmaktayım. Eşim, ben ve ailelerimizle birlikte kocaman bir aile olduk bile. Ve o kadar şanslıyım ki tüm doğallıklarıyla eve elleri kolları dolu dönen bir kocam var. Evinin hanımı olarak bende “mutfağımıza” giren her biri ayrı şifaya sahip doğal ürünleri, özenle elimden geldiği kadar kah annemin kah yakınlarımın tarifleri ve tabi ki kendi emeğimle pişirmeye çalışıyorum.

İnanın bana yoğun bir günün ardından sofraya oturan eşimin yorgunluğunun, sıcacık bir çorba ile yerini tebessüme bırakması benim için mutlulukların en büyüğü. Ve işte o zamandan bu yana benim için evimin kalbi “mutfağımız”oldu. Çünkü oradan soframıza gelen tüm lezzetler hem ruhumuzun hem de bedenimizin şifa kaynağı.

Her biri birbirinden güzel mevsimsel ürünlerle hazırladığım tarifleri de elimden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Şimdiden hepinize afiyet ve sağlık sunması dileği ile…

Sevgilerimle,

Gamze Tapik

 

Bir Cevap Yazın